Modüler Su Deposu Temizlik

Modüler Su Deposu Temizliği

Su deposu temizliği ve dezenfektesi yapılmadan 6 aydan fazla kullanımı sağlık açısından uygun değildir. Sağlık bakanlığının yayınlamış olduğu genelgede su deposu temizliği önemlidir. Her 6 ayda bir periyodik bakımı ve temizlik işleminin yapılması yasal zorunluluktur. Hasta edecek olan, besin ve diğer maddelere zarar verecek bozulmalara neden mikroorganizmalar kimyasal ve fiziki yöntemlerle yok edilir. Su deposu temizliği için içindeki suyu tüketmenizi istemekteyiz. Depo içinde tüketemediğiniz suyu ekiplerimiz dalgıç pompaları ile tahliye edecektir.

İçerideki suyu tahliye ettikten sonra ekibimiz depo içersinde güvenli iş kıyafetleri ve hijyenik elbiseleri ile depo içersine girecektir. Öncelikle depo içerisinin fiziksel temizliğini yani (kir, pas, tortu vb.) gibi pislikleri tahliye edecektir. 170 bar basınç ile kompresör kullanarak depo yüzeyi tamamen temizlenecektir. Temizleme işleminden sonra depo yüzeyini ‘sodyum hipoklorit (NaCIO)’ ile tüm yüzey dezenfektesi yapılarak tekrar 170 bar basınçla kompresör ile defalarca durulanır.

Su deposu temizliği durulama bittikten sonra deponuzu temiz ve sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Ekibimiz depo içinde bulunan kusurları ve yapılması gereken işlem varsa onları size açıklayarak gerekli bilgileri yazılı olarak aktaracaktır.

Modüler Su Deposu Kullanım Alanları Nelerdir?

Konutlar ve Yaşam Alanları

Modüler su depoları, evlerde ve diğer yaşam alanlarında su depolama ihtiyacını karşılar, evsel su tedarikini güvence altına alır.

Kamu, Özel Kurum ve Kuruluşlar

Kamu binaları, iş yerleri ve diğer kurumlar için modüler su depoları, günlük su ihtiyaçlarını karşılar ve acil durumlarda su sağlar.

Hastane, Otel ve Okullar

Bu tür tesislerde, hijyenik ve güvenilir su kaynakları kritik öneme sahiptir. Modüler su depoları, bu tesislerin su ihtiyaçlarını karşılayabilir.

AVM'ler, Parklar ve Bahçeler

Toplu kullanım alanlarında, modüler su depoları, içme suyu, sulama veya yangın söndürme sistemlerine su temin etmek için kullanılır.

Neden Modüler Su Deposu Tercih Etmeliyim?

Daha Ekonomik

Modüler depoların özelliği eski depolara nazaran imalatçı ve kullanıcı için ekonomik olmasıdır. Pres yöntemiyle yapılmış olan panellerin mukavemeti eski depolara göre daha yüksektir.

Daha Sağlıklı

Kendi üretimimiz olan panellerin alaşımı dolayısıyla yosun, pas, koku üretmesi imkansızdır. Bu sebeple ürünümüz diğer saç ve benzeri ürünlere göre çok daha sağlıklıdır olmaktadır.

Daha Uzun Ömürlü

Tamamen AISI 304-L kalite (18/10 Cr-Ni ) paslanmaz çelik ile üretilen su depolarımız, kasti olarak yapılan darp ve deformelerin dışında herhangi bir sorun yaşanmadan çok uzun yıllar kullanılabilir.

Kolay Kurulum

Tamamen modüler ve demonte olarak kurulumu yapılabilir. Nakliyesi, taşıması ve montajı çok kolaydır. Talep edildiğinde sökülerek istenilen yere tekrar kurulabilir yada hacmi büyütülebilir.

Modüler Su Deposu Çeşitleri